КНИГА ЗА ЏУНГЛАТА (3D)
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 2 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

THE JUNGLE BOOK

Приказна за момчето Могли, сираче кое е израснато во џунглата од глутница волци, мечка и црн пантер.

Жанр: Авантура, Драма, Фантазија

Траење на филмот: 105 минути

Режија: Jon Favreau

Улоги: Scarlett Johansson, Idris Elba, Ben Kingsley

Возрасна категорија: Втора категорија, родителски надзор

Датуми на прикажување:

14.04.2016 ЧЕТВРТОК во 20:00
15.04.2016 ПЕТОК во 20:00 ч.
16.04.2016 САБОТА во 20:00 ч.
17.04.2016 НЕДЕЛА во 20:00 ч.
18.04.2016 ПОНЕДЕЛНИК во 20:00 ч.
19.04.2016 ВТОРНИК во 20:00 ч.
24.04.2016 НЕДЕЛА во 18:00 ч

Цена на влезниците -200ден

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...