КЛОВЕРФИЛДСКА 10
Рејтинг 2
Вкупен рејтинг од 1 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 2.0 нормално

10 CLOVERFIELD LANE

Млада жена се буди во визба на човек кој тврди дека и го спасил животот извлекувајќи ја од автомобилска несреќа. Човекот тврди дека светот повеќе не е сигурен, дека хемиски напад ја оставил површината на Земјата непогодна за живеење. .Не знаејќи во што да верува жената се решава да избега, без разлика колку е опасно надвор.

Жанр: Научна фантастика, Трилер

Траење на филмот : 105 Минути

Режија: Dan Trachtenberg

Улоги: Mary Elizabeth Winstead, John Goodman, John Gallagher Jr.

Возрасна категорија: Четврта категорија, 16+

Датуми на прикажување:

14.04.2016 ЧЕТВРТОК во 22:00
15.04.2016 ПЕТОК во 22:00 ч.
16.04.2016 САБОТА во 22:00 ч.
17.04.2016 НЕДЕЛА во 22:00 ч.

Цена на влезниците:150 денари.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...