КИНГСМАН:ТАЈНА СЛУЖБА
Рејтинг 4.5
Вкупен рејтинг од 6 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 4.5 супер

Kingsman: The Secret Service

Колин Фирт, Семјуел Л. Џексон, Марк Стронг, Мајкл Кејн и Тарон Еџертон ги здружуваат актерските сили во шпионскиот филм „Кингсман: Тајна служба“. Новиот филм на Метју Вон (режисер на филмот Икс-мен: прва класа, продуцент на филмовите Фајтер и Сенч) е снимен според познатиот стрип за британскиот агент ветеран кој ангажира млади сили во посебна единица во рамки на тајната шпионска организација Кингсман.
Во филмот „Кингсман: Тајна служба“ Колин Фирт собира избрани момчиња и девојки – потенцијални агенти кои не само што мораат да минат низ специјална обука, туку мораат и да усвојат цела низа манири на припадниците на високото друштво; да го променат својот изглед, начинот на облекување и зборување, што им паѓа многу потешко отколку задачите со кои ќе се справуваат како професионалци. Додека новата млада сила минува низ интензивна обука, се јавува глобална закана која доаѓа од страна на лудиот научник кого го игра Семјуел Л. Џексон.
Режисерот Метју Вон го напиша сценариото за филмот “Кингсман: Тајна служба“ со Џејн Голдман, а се откажал од најновиот Икс-мен (Икс-мен: денови на идното минато) токму поради споменатото остварување.

Жанр: Комедија, Акција, Авантура
Траење на филмот: 129 мин.
Режија: Matthew Vaughn
Улоги: Colin Firth, Michael Caine, Taron Egerton
Возрасна категорија:

Датуми на прикажување:
ЧЕТВРТОК 26.02.2015 22.15
ПЕТОК 27.02.2015 22.15
САБОТА 28.02.2015 22.15
НЕДЕЛА 01.03.2015 22.15
ПОНЕДЕЛНИК 09.03.2015 22.00
ВТОРНИК 10.03.2015 22.00

Цена на влезници: 150 денари

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...