КАСПЕР И ЕМА – НАЈДОБРИТЕ ПРИЈАТЕЛИ

КАСПЕР И ЕМА – НАЈДОБРИТЕ ПРИЈАТЕЛИ

Оној момент кога се запознале во градинка, Каспер и Ема станале најдобри пријатели. Заедничката работа која ги поврзува е тоа што и двајцата имаат посебни плишени играчки. Касперовиот плишен лав се труди да изгледа како да е многу храбар, но меѓутоа често е уплашен. Плишениот зајак на Ема станува љубоморен кога дознава дека Ема за својот петти роденден посакува да добие куче. Кога зајчето ќе исчезне, тој настан страшно ќе ја растажи Ема. Дали ќе успее да ја пронајде својата играчка и да го прослави роденденот со своите најдобри пријатели?
Филмот „Каспер и Ема – најдобрите пријатели“ на детскиот филмски фестивал оваа година освои многу награди.

ТИТЛУВАНО

Игран, семеен
Препорачана возраст: 5+
Земја на потекло: Норвешка
Траење: 75 минути

13.12.2014
САБОТА

во 16.00 ч.
Цената за единечен билет ќе изнесува 100 денари, а за групни посети 70 денари.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...