КАСПЕР И ЕМА НА ЗИМУВАЊЕ

Каспер е мало момче чии родители секојдневно се распрваат и го откажуваат семејниот одмор во Шпанија. За да го расположи, неговата најдобра другарка Ема го поканува на скијање. Кога едно момче од соседството ќе започне да поминува премногу време со Ема на зимувањето, Каспер ќе стане љубоморен. Дали ќе успее да ги победи своите стравови и да ја придобие назад својата најдобра пријателка?

Арне Линднер Нес е еден од најценетите норвешки режисери на филмови за деца. „Каспер и Ема за зимување“ е продолжение на филмот „Каспер и Ема – најдобри пријатели“ кој влезе во селекцијата на меѓународниот филмски фестивал ТИФФ Кидс.

ТИТЛУВАНО

Игран, семеен

Препорачана возраст: 5+

Земја на потекло: Норвешка

Траење: 73 минути

18.12.2014 НЕДЕЛА во 18.00 ч.

Цената за единечен билет ќе изнесува 100 денари, а за групни посети 70 денари.

Поврзани објави

ЛЕТОТО КОГА НАУЧИВ ДА ЛЕТАМ

ЛЕТОТО КОГА НАУЧИВ ДА ЛЕТАМ

Leto kada sam naučila da letim „Летото кога научив да летам“ е нежна приказна за созревањето и помирувањето. Дванаесетгодишната Софија (Клара Хрвановиќ) сонува за кампување со друштвото и за својот прв бакнеж. Сепак, приморана е летото да го помине во трошната семејна куќа на Хвар, со својата...

TOP GUN: МАВЕРИК

TOP GUN: МАВЕРИК

Top Gun Maverick По повеќе од 30 години служба во воената авијација, Пит Мичел е сѐ уште најдобриот пилот. Наскоро, тој ќе мора да се соочи со своето минато додека тренира нов тим на пилоти за опасна мисија која бара жртва. Жанр:Акција, Драма Траење на филмот :  131 минути Режија...

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...