КАПЕТАН АМЕРИКА: ГРАЃАНСКА ВОЈНА (3D)
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 3 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

CAPTAIN AMERICA: CIVIL WAR

Откако уште еден инцидент во кој биле вмешани Одмазниците, резулирал со колатерални штети, се засилува политичкиот притисок за да се воспостави систем на одговорност предводен од управувачко тело кое ќе одлучува за тимот. Новиот статус кво ги поделува Одмазниците на два кампа, еден предводен од Стив Роџерс и неговата желба за Одмазниците да се слободни да ги спасуваат луѓето без влијание на владата и другиот предводен од Тони Старк и неговата изненадувачка одлука да ја поддржи владата.

Жанр: Акција, Авантура

Траење на филмот : 140 Минути

Режија: Anthony Russo, Joe Russo

Улоги: Chris Evans, Robert Downey Jr., Scarlett Johansson, Daniel Brühl, Jeremy Renner

Возрасна категорија: Трета категорија, 12+

Датуми на прикажување:

11.05.2016 СРЕДА во 20:00 ч.
12.05.2016 ЧЕТВРТОК во 20:00 ч.
13.05.2016 ПЕТОК во 20:00 ч.
14.05.2016 САБОТА во 22:00 ч.
15.05.2016 НЕДЕЛА во 22:00 ч.

Цена на влезниците: 200 денари.

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...