КАПЕТАН АМЕРИКА Captain America: The Winter Soldier

КАПЕТАН АМЕРИКА

Captain America: The Winter Soldier

 

Две години по добро познатиот „Осветници 2“, Стив Роџерс (Капетан Америка) живее мирно во Вашингтон, и се обидува да се прилагоди на современото општество. Меѓутоа после акцијата S.H.I.E.L.D, еден сонародник е нападнат и Стив е вплеткан во интрига која претставува потенцијална закана за планетата Земја.

Заедно со Наташа Романоф, се обидува да ја разреши интригата, но не очекува на неговиот пат да се испречи силниот противник- Зимскиот војник.

 

 

Жанр: Акција, Авантура, Фантастика

Траење на филмот: 136 мин.

Режија: Anthony Russo, Joe Russo

Улоги: Chris Evans, Frank Grillo, Sebastian Stan,Scarlett Johansson, Robert Redford, Samuel L. Jackson, Cobie Smulders

 

Датуми на прикажување:

Четврток 03.04.2014 во 20.00 ч.
Петок      04.04.2014 во 20.00 ч.
Недела   06.04.2014 во 20.00 ч.
Петок   11.04.2014 во 22.00 ч.
Сабота 12.04.2014 во 20.00 ч.
Недела 13.04.2014 во 20.00 ч.

 

 

Цена на влезници: 200 ден.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...