КАКО ЛУДИ

LIKE CRAZY

На психијатриска кликата во Тоскана се раѓа пријателството, помеѓу Беатрис и Донатела. За време на образовната работна програма надвор од клиниката, им се укажува прилика за бегство. Така започнува патот полн со авантура која ќе ги промени нивните животи.

Жанр: комедија,драма

Траење на филмот : 118 минути

Режија: Paolo Virzì

Улоги: Micaela Ramazzotti, Valeria Bruni Tedeschi, Valentina Carnelutti

Возрасна категорија: 

Дистрибутер: МЦФ МКД

Датуми на прикажување:
30.01.2017 ПОНЕДЕЛНИК во 22:00ч. 00

Цена на влезниците:  100 денари.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...