Како е спасен господинот Бенкс  Saving Mr. Banks

Како е спасен господинот Бенкс

Saving Mr. Banks

 

Кога ќерките на Волт Дизни го молеле да сними филм базиран на нивната омилена писателка, П.Л. Треверс „Мери Попинс“, тој им дал ветување дека ќе го направи тоа – ветување за кое не би можел ниту да претпостави дека ќе му требаат 20 години за да го исполни.

 

Жанр: Драма, Комедија, Биографија

 

Траење на филмот: 125 мин.

Режија: John Lee Hancock

Улоги: Tom Hanks, Emma Thompson, Colin Farrell, Paul Giamatti, Jason Schwartzman

 

Датуми на прикажување: 27.01.2014 до 30.01.2014

Термин: 20.00 часот

Цена на влезници: 150 денари

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...