КАКО ДА СЕ ОСЛОБОДИШ ОД ШЕФОТ 2
Рејтинг 4
Вкупен рејтинг од 3 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 4.0 супер

КАКО ДА СЕ ОСЛОБОДИШ ОД ШЕФОТ 2
Horrible Bosses 2

Како да се ослободиш од шефот? Стани сам свој шеф. Откако Ник, Дејл и Курт се презаситени од нивните шефови, одлучуваат да отворат сопствен бизнис. Но работите не одат баш мазно. Инвеститорот ќе ги зафркни и тие ќе останат без пари. Опасните претприемачи наоѓаат решение како да го вратат својот бизнис- да го киднапираат синот на ивеститорот.

Жанр: Комедија
Траење на филмот: 110 мин.
Технологија: 2D
Режија: Sean Anders
Улоги: Jason Bateman, Jason Sudeikis, Charlie Day, Christoph Waltz
Возрасна категорија: Четврта категорија, 16+

Датуми на прикажување:

НЕДЕЛА 30.11.2014 22.00 ч.
ПОНЕДЕЛ. 01.12.2014 22.00 ч.
ВТОРНИК 02.12.2014 22.00 ч.
СРЕДА 03.12.2014 22.00 ч.

Цена на влезници: 150 денари

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...