КАКО ДА СЕ БИДЕ СОЛО
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 1 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

HOW TO BE SINGLE

Њујорк е полн со осамени луѓе кои ја бараат својата друга половина. Она што е заедничко за Алис, Робин, Луси, Мег, Том и Давид е потребата да научат да живеат соло во свет полн со различни дефиниции за љубов.

Жанр:  Комедија

Траење на филмот : 110 минути

Режија: Christian Ditter

Улоги: Dakota Johnson, Dan Stevens, Lily Collins

Возрасна категорија:  Четврта категорија, 16+

Датуми на прикажување:
11.02.2016 ЧЕТВРТОК во 22:00 ч.
12.02.2016 ПЕТОК во 22:00 ч.
13.02.2016 САБОТА во 22:00 ч.
14.02.2016 НЕДЕЛА во 20:00 ч.
15.02.2016 ПОНЕДЕЛНИК во 20:00 ч.
16.02.2016 ВТОРНИК во 20:00 ч.

Цена на влезниците: 150 денари.

Поврзани објави

ЦРННИОТ АДАМ

ЦРННИОТ АДАМ

Black Adam Речиси 5000 години откако му беа подарени моќи од египетските богови, Црниот Адам е ослободен од затворот и е решен да му ја демонстрира на светот неговата смисла за правда во модерниот свет. Жанр: Акција, Фантазија, Научна фантастика Траење на филмот :  124 минути Режија...

МИМИ

МИМИ

Mimi Мими ги напушта своите родители, и болното минато од родното место, за да студира во Скопје. Ја запознава Сара - млада мајка со богат но насилен сопруг. Работејќи во киоскот на вујко ѝ, и како бебиситерка за Сара, Мими копнее по единственото што не може да го има - мајчинството. Жанр...

ОФИЦИЈАЛНА КОНКУРЕНЦИЈА

ОФИЦИЈАЛНА КОНКУРЕНЦИЈА

Competencia Oficial Трагајќи по општествен престиж, бизнисмен милијардер одлучува да финансира продукција на филм кој би оставил трага во општеството. Ги ангажира најдобрите, па ѕвездениот тим го сочинуваат редителката Лола Куевас и двајца реномирани глумци, двајцата исклучително талентирани...