КАКО ДА ГО ДРЕСИРАТЕ ВАШИОТ ЗМЕЈ 2 (3D)  How to train your dragon 2 (3D)

КАКО ДА ГО ДРЕСИРАТЕ ВАШИОТ ЗМЕЈ 2 (3D)

How to train your dragon 2 (3D)

 

Возбудливото второ продолжение на епската трилогија „Како да го дресирате вашиот змеј“, не враќа во фантастичниот свет на  Штук и Беззабиот на островот Берк, пет години откако змејовите и Викинзите успешно се смирија. Додека Астрид, Шмркавко и останатите членови на екипата постојано се предизвикуваат едни со други во трката со змејови, новиот омилен спорт на островот, нераздвојните Штук и Беззабиот крстарат на небото и откриваат нови светови.

 

 

 

Жанр: Анимиран/Авантура

Траење на филмот: 102 мин.

Режија: Dean DeBlois

Улоги: Jay Baruchel, Kristen Wiig, America Ferrera

 

Датуми на прикажување:

 

Четврток     19.06.2014   18.00 ч.
Петок           20.06.2014 18.00 ч.
Сабота         21.06.2014 12.00 ч.
Недела         22.06.2014 12.00 ч.
Понед.         23.06.2014 18.00 ч.
Вторник      24.06.2014 18.00 ч.
Среда           25.06.2014 18.00 ч.

 

Цена на влезници: 200 денари

 

 

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...