КАКО ДА БИДЕШ ЛАТИНО ЉУБОВНИК
Вкупен рејтинг од оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 0.0 лошо

HOW TO BE A LATIN LOVER 

Откако направи кариера од заведување богати постари жени, Максимо се жени со богата жена двојно постара од него. Размазен, му здосадува да се буди до сега веќе 80-годишната жена, но доживува најголемо изненадување кога ќе биде оставен поради помлад продавач на коли. Истеран од својата куќа и очаен да најде место каде ќе престојува, мора да се пресели кај својата отуѓена сестра, Сара и нејзиниот чуден но прекрасен син Хуго, во нивниот мал стан. Нестрплив да се врати во кругот на луксузот, Максимо го користи тоа што внук му е вљубен во школска другарка за да дојде до својата нова цел-нејзината баба Целеста, вдовица милијардер. Додека се обидува повторно да ја разгори својата моќ како латино љубовник, се зближува со својот внук Хуго и почнува да сфаќа дека да се биде латино љубовник значи дека љубовта кон парите не е толку важна како љубовта на твоето семејство.

Жанр:  комедија

Траење на филмот : 105 минути

Режија: Chris Spain, Jon Zack

Улоги: Eugenio Derbez, Salma Hayek, Rob Lowe, Kristen Bell, Raphael Alejandro

Возрасна категорија: Premium Film

Дистрибутер: Трета категорија, 12+

Датуми на прикажување:

Четврток 27.04.2017. 20:00
Сабота 29.04.2017. 22:00
Недела 30.04.2017. 22:00


Цена на влезниците:
  150  денари. 

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...