JUPITER ASCENDING (3D)
Рејтинг 4.8
Вкупен рејтинг од 5 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 4.8 супер

JUPITER ASCENDING (3D)

Од авторите на трилогијата Matrix, ни доаѓа спектакуларната научно-фантастична приказна Jupiter Ascending.

Jupiter Jones е родена под ѕвезденото небо, со знаци кои претскажувале дека е предодрена за големи дела. Но, во стварноста, младата Jupiter станува обична чистачка.

Работите се менуваат кога генетски модифицираниот поранешен војник Cain доаѓа на Земјата со намера да ја пронајде, затоа што нејзиниот генетски код покажува дека се работи за личност која може да ја промени рамнотежата во вселената.

 

Жанр: Научна фантастика

Траење на филмот: 125 мин.

Режија: Peter Jackson

Улоги: Mila Kunis, Channing Tatum, Eddie Redmayne

Возрасна категорија: Трета категорија, 12+

Датуми на прикажување:

ЧЕТВРТОК   12.02.2015 20.00 Ч.
ПЕТОК          13.02.2015 20.00 Ч.
САБОТА       14.02.2015 20.00 Ч.
НЕДЕЛА       15.02.2015 20.00 Ч.

 

Цена на влезници: 200 денари

Дистрибутер:Блиц, Загреб

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...