JUPITER ASCENDING (3D)
Рејтинг 4.8
Вкупен рејтинг од 5 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 4.8 супер

JUPITER ASCENDING (3D)

Од авторите на трилогијата Matrix, ни доаѓа спектакуларната научно-фантастична приказна Jupiter Ascending.

Jupiter Jones е родена под ѕвезденото небо, со знаци кои претскажувале дека е предодрена за големи дела. Но, во стварноста, младата Jupiter станува обична чистачка.

Работите се менуваат кога генетски модифицираниот поранешен војник Cain доаѓа на Земјата со намера да ја пронајде, затоа што нејзиниот генетски код покажува дека се работи за личност која може да ја промени рамнотежата во вселената.

 

Жанр: Научна фантастика

Траење на филмот: 125 мин.

Режија: Peter Jackson

Улоги: Mila Kunis, Channing Tatum, Eddie Redmayne

Возрасна категорија: Трета категорија, 12+

Датуми на прикажување:

ЧЕТВРТОК   12.02.2015 20.00 Ч.
ПЕТОК          13.02.2015 20.00 Ч.
САБОТА       14.02.2015 20.00 Ч.
НЕДЕЛА       15.02.2015 20.00 Ч.

 

Цена на влезници: 200 денари

Дистрибутер:Блиц, Загреб

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...