ИЗРАМНУВАЧ
The Equalizer

 

Во филмот „Израмнувач“ оскаровецот Дензел Вашингтон го глуми McCall, командос од специјална единица,  кој ја лажирал сопствената смрт за да го помине својот живот во мир.  Тој ќе биде соочен со руските мафијаши за да ја спаси младата девојка Тери.

 

 

Жанр: Трилер

Траење на филмот: 131 мин.

Режија: Antoine Fuqua

Улоги: Denzel Washington, Chloe Grace Moretz, Melissa Leo

Возрасна категорија: Четврта категорија, 16+

 

Датуми на прикажување:

 

ПЕТОК             10.10.2014 20.00 ч.
САБОТА          11.10.2014 20.00 ч.
НЕДЕЛА          12.10.2014 20.00 ч.
ПОНЕДЕЛ.      13.10.2014 20.00 ч.
ПОНЕДЕЛ.      20.10.2014 20.00 ч.
ВТОРНИК        21.10.2014 20.00 ч.
СРЕДА             22.10.2014 20.00 ч.


Цена на влезници:
150 денари

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...