ИЗБАВИ НЕ ОД ЛУКАВИОТ

ИЗБАВИ НЕ ОД ЛУКАВИОТ

Deliver Us from Evil

Во филмот ” Избави не од лукавиот” њујоркшкиот полицаец Ралф Серчи (Ерик Бана) борејќи се со своите лични проблеми и прашања, започнува да истражува вознемирувачко, сурово и необјасниво злодело. За да се справи со страшната демонска сила која го окупира и тероризира целиот град, се здружува со неконвенционалниот свештеник (Едгар Рамирез), едуциран и обучен за случаите кои вклучуваат истерување на демони.

Жанр:Хорор

Траење на филмот: 118 мин.

Режија: Scott Derrickson

Улоги: Eric Bana, Edgar Ramírez, Olivia Munn

 

Датуми на прикажување:

 

ЧЕТВРТОК   17.07.2014 22.30 ч.
ПЕТОК          18.07.2014 22.30 ч.
САБОТА        19.07.2014 22.30 ч.
НЕДЕЛА       20.07.2014 22.30 ч.

 

Вторник 22.07.2014 во 22.30
Среда    23.07.2014 во 22.30

Цена на влезници: 150 денари

 

 

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...