ИВ СЕН ЛОРЕН  Yves Saint Laurent

ИВ СЕН ЛОРЕН

Yves Saint Laurent

 

Осврт на животот на францускиот дизајнер Yves Saint Laurent, од почетокот на неговата кариера во 1958 кога ќе го запознае неговата љубов и бизнис партнер,  Pierre Berge.

 

Жанр: Драма,Биографски

Траење на филмот: 106 мин.

Режија: Jalil Lespert

Улоги: Pierre Niney, Guillaume Gallienne, Charlotte Le Bon

 

Датуми на прикажување:

 

Четврток     19.06.2014   20.00 ч.
Петок           20.06.2014 20.00 ч.
Недела         22.06.2014 20.00 ч.
Понед.         23.06.2014 22.00 ч.
Вторник      24.06.2014 22.00 ч.
Среда           25.06.2014 22.00 ч.

 

Цена на влезници: 150 денари

 

 

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...