ИСТЕРУВАЧИ НА ДУХОВИ (3D)
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 1 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

GHOSTBUSTERS

Триесет години откако Истерувачи на духови го освоија светот, оваа обожавана комедија се враќа. Режисерот носи свежина во оваа натприродна комедија со најсмешните актери на денешницата. Ова лето тие се тука за да го спасат светот!

Жанр: Научна фантастика, Акција

Траење на филмот : 105 Минути

Режија: Paul Feig

Улоги: Kristen Wiig, Melissa McCarthy, Leslie Jones, Kate McKinnon, Chris Hemsworth

Возрасна категорија: Втора категорија, родителски надзор

Датуми на прикажување:
28.08.2016 ЧЕТВРТОК во 22:15 ч.
03.08.2016 СРЕДА во 22:15 ч.
11.08.2016 ЧЕТВРТОК во 20:00 ч.
12.08.2016 ПЕТОК во 20:00 ч.

Цена на влезниците: 200 денари.

Поврзани објави

ЛЕТОТО КОГА НАУЧИВ ДА ЛЕТАМ

ЛЕТОТО КОГА НАУЧИВ ДА ЛЕТАМ

Leto kada sam naučila da letim „Летото кога научив да летам“ е нежна приказна за созревањето и помирувањето. Дванаесетгодишната Софија (Клара Хрвановиќ) сонува за кампување со друштвото и за својот прв бакнеж. Сепак, приморана е летото да го помине во трошната семејна куќа на Хвар, со својата...

TOP GUN: МАВЕРИК

TOP GUN: МАВЕРИК

Top Gun Maverick По повеќе од 30 години служба во воената авијација, Пит Мичел е сѐ уште најдобриот пилот. Наскоро, тој ќе мора да се соочи со своето минато додека тренира нов тим на пилоти за опасна мисија која бара жртва. Жанр:Акција, Драма Траење на филмот :  131 минути Режија...

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...