ИСТЕРУВАЧИ НА ДУХОВИ (3D)
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 1 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

GHOSTBUSTERS

Триесет години откако Истерувачи на духови го освоија светот, оваа обожавана комедија се враќа. Режисерот носи свежина во оваа натприродна комедија со најсмешните актери на денешницата. Ова лето тие се тука за да го спасат светот!

Жанр: Научна фантастика, Акција

Траење на филмот : 105 Минути

Режија: Paul Feig

Улоги: Kristen Wiig, Melissa McCarthy, Leslie Jones, Kate McKinnon, Chris Hemsworth

Возрасна категорија: Втора категорија, родителски надзор

Датуми на прикажување:
28.08.2016 ЧЕТВРТОК во 22:15 ч.
03.08.2016 СРЕДА во 22:15 ч.
11.08.2016 ЧЕТВРТОК во 20:00 ч.
12.08.2016 ПЕТОК во 20:00 ч.

Цена на влезниците: 200 денари.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...