ИСЧЕЗНАТА
Gone girl

 

Ејми Дан е исчезната. Се претпоставува дека е убиена. Главниот осомничен за убиството е нејзниниот маж Ник Дан. Вака режисерот Дејвид Финчер не’ воведува во сложената приказна на филмот „Исчезната“, адаптација на светскиот истоимен бестселер кој стана глобален литературен феномен. Романот Исчезната (Gone Girl)веќе се наоѓа на топ листите на најпродавани книги во светот.

Жанр: Трилер

Траење на филмот: 149 мин.

Режија: David Fincher

Улоги: Ben Affleck, Rosamund Pike, Tyler Perry, Missi Pyle

Возрасна категорија: Четврта категорија, 16+

Датуми на прикажување:

 

ЧЕТВРТОК     02.10.2014 22.00 ч.
ПЕТОК            03.10.2014 20.00 ч.
САБОТА         04.10.2014 20.00 ч.
НЕДЕЛА         05.10.2014 20.00 ч.
ПОНЕДЕЛ.     06.10.2014 20.00 ч.
ВТОРНИК       07.10.2014 20.00 ч.
СРЕДА            08.10.2014 20.00 ч.

 

Цена на влезници: 150 денари

Поврзани објави

ЧОВЕКОТ ВИКАН ОТО

ЧОВЕКОТ ВИКАН ОТО

A Man Called Otto Ото е нерасположен човек кој се има откажано од животот по загубата на неговата жена. Кога младо семејство се доселува во негова близина, тој ја запознава Марисол, со која развива пријателство кое ќе му го разниша светот во кој живеел до сега. Жанр: Драма...

ФЕЈБЛМЕНОВИ

ФЕЈБЛМЕНОВИ

The Fabelmans Растејќи во пост-воена Аризона, млад човек со име Семи Фејблмен открива застршувачка семејна тајна и ја истражува моќта на филмовите врз вистината. Жанр: Драма Траење на филмот : 151 минута Режија: Steven Spielberg Улоги: Michelle Williams, Gabriel La Belle, Paul...

АСТЕРИКС И ОБЕЛИКС: СРЕДНОТО КРАЛСТВО

АСТЕРИКС И ОБЕЛИКС: СРЕДНОТО КРАЛСТВО

Astérix & Obélix: L'Empire du Milieu Единствената ќерка на кинескиот император Хан Шуанди бега од строгиот принц и бара помош од Галите и двајцата храбри воини Астерикс и Обеликс. Жанр:Семеен, Комедија, Авантура Траење на филмот :  Режија: Guillaume Canet Улоги: Zlatan...