ИНТЕРСТЕЛАР
Рејтинг 4.4
Вкупен рејтинг од 14 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 4.4 супер

Авторскиот тим кој што стои позади мегауспешниот серијал за „Темниот витез“, браќата Нолан, ни го претставуваат новито акциски спектакл „Интерстелар“ со овогодинешниот добитник на „Оскар“ и „Златен глобус“, Метју Мекконахи во главната улога.

Кога ќе дојде крај на нашите животи на Земјата, тим истражувачи ќе тргнат на најважната мисија во историјата на човештвотот: пат надвор од границите на нашата галаксија, со цел да откријат дали постои иднина за луѓето помеѓу ѕвездите. Филмот „Интерстелар“ е новитет на пофалениот Кристофер Нолан кој ја предводи плеадата на врвни актери на чело со добитникот на Оскар Метју Мекконахи. Покрај него, во филмот глуми и добитничката на Оскар Ен Хетавеј, номинираната за Оскар Џесика Частин, добитничката на Оскар Елен Бaрстин и добитникот на Оскар Мајк Кејн.

Жанр: Акција, авантура

Траење на филмот: 97 мин.

Режија: Christopher Nolan

Улоги: Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Jessica Chastain

Возрасна категорија: Четврта категорија, 16+

Датуми на прикажување:Сабота во 22.15 ч


Цена на влезници:
100 денари

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...