ИНТЕРСТЕЛАР
Рејтинг 4.4
Вкупен рејтинг од 14 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 4.4 супер

Авторскиот тим кој што стои позади мегауспешниот серијал за „Темниот витез“, браќата Нолан, ни го претставуваат новито акциски спектакл „Интерстелар“ со овогодинешниот добитник на „Оскар“ и „Златен глобус“, Метју Мекконахи во главната улога.

Кога ќе дојде крај на нашите животи на Земјата, тим истражувачи ќе тргнат на најважната мисија во историјата на човештвотот: пат надвор од границите на нашата галаксија, со цел да откријат дали постои иднина за луѓето помеѓу ѕвездите. Филмот „Интерстелар“ е новитет на пофалениот Кристофер Нолан кој ја предводи плеадата на врвни актери на чело со добитникот на Оскар Метју Мекконахи. Покрај него, во филмот глуми и добитничката на Оскар Ен Хетавеј, номинираната за Оскар Џесика Частин, добитничката на Оскар Елен Бaрстин и добитникот на Оскар Мајк Кејн.

Жанр: Акција, авантура

Траење на филмот: 97 мин.

Режија: Christopher Nolan

Улоги: Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Jessica Chastain

Возрасна категорија: Четврта категорија, 16+

Датуми на прикажување:Сабота во 22.15 ч


Цена на влезници:
100 денари

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...