ИНФЕРНО
Рејтинг 4
Вкупен рејтинг од 6 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 4.0 супер

INFERNO

После големите хитови “Кодот на ДаВинчни” и “Ангели и демони” ни доаѓа уште едно продолжение од Ден Браун “Инферно” во кое познатиот симболист (повторно игран од Том Хенкс) наоѓа трага од самиот Данте.
Кога Лангдон ќе се разбуди во италијанска болница со амнезија, се здружува со Сиена Брукс, докторка која се надева дека ќе му помогне да си ја врати меморијата. Заедно одат низ Европа брзајќи да запрат луд човек кој сака да пушти глобален вирус кој би можел да ја избрише половина од светската популација.

Жанр: Трилер

Траење на филмот : 121 минути

Режија: Ron Howard

Улоги: Felicity Jones, Tom Hanks, Ben Foster, Omar Sy, Irrfan Khan

Возрасна категорија: Трета категорија, 12+

Датуми на прикажување:
22.12.2016 ПЕТОК во 22:00 ч.

Цена на влезниците: 100 денари.

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...