ИНФЕРНО
Рејтинг 4
Вкупен рејтинг од 6 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 4.0 супер

INFERNO

После големите хитови “Кодот на ДаВинчни” и “Ангели и демони” ни доаѓа уште едно продолжение од Ден Браун “Инферно” во кое познатиот симболист (повторно игран од Том Хенкс) наоѓа трага од самиот Данте.
Кога Лангдон ќе се разбуди во италијанска болница со амнезија, се здружува со Сиена Брукс, докторка која се надева дека ќе му помогне да си ја врати меморијата. Заедно одат низ Европа брзајќи да запрат луд човек кој сака да пушти глобален вирус кој би можел да ја избрише половина од светската популација.

Жанр: Трилер

Траење на филмот : 121 минути

Режија: Ron Howard

Улоги: Felicity Jones, Tom Hanks, Ben Foster, Omar Sy, Irrfan Khan

Возрасна категорија: Трета категорија, 12+

Датуми на прикажување:
22.12.2016 ПЕТОК во 22:00 ч.

Цена на влезниците: 100 денари.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...