ИКС-МЕН: АПОКАЛИПСА (3D)
Рејтинг 4.5
Вкупен рејтинг од 5 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 4.5 супер

X-MAN: APOCALYPSE 

Уште од почетокот на цивилизацијата бил обожаван како бог. Апокалипса, првиот и најмоќен мутатнт од Марвеловиот Икс-Мен универзум станал бессмртен и непобедлив. Откако се разбудил после илјадници години, се разочарува до светот во кој се наоѓа. Тој регрутира тим од моќни мутанти вклучувајќи го и обесхрабрениот Магнето, за да го исчистат човештвото и да создадат нов свет во кој ќе владеат.

Жанр: Акција, Научна фантастика

Траење на филмот : 147 минути

Режија: Bryan Singer

Улоги: Sophie Turner, Jennifer Lawrence, Rose Byrne, Oscar Isaac, Evan Peters

Возрасна категорија: Трета категорија, 12+

Датуми на прикажување:

22.07.2016 СРЕДА во 20:00 ч. (3D)

Цена на влезниците:  150 денари.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...