Игрите на гладните: Раѓањето на огнот The Hunger Games: Catching Fire

Игрите на гладните: Раѓањето на огнот

The Hunger Games: Catching Fire

 

По победата на 74те „Игри на гладните“, Кетнис Евердин и Пита Меларк сигурни се враќаат дома. Меѓутоа, победата значи дека мораат да ги остават своите семејства и пријатели како би учествувале во „Турнеја на победата“ во сите покраини. За време на турнејата Кетнис ја чувствува побуната која тлее, но Капитол сеуште ја одржува својата строга контрола, додека претседателот Сноу ги подготвува новите, 75ти „Игри на гладните“ – натпревар кој би можел да го промени Панем засекогаш.

 

Жанр: Авантура, Акција, Научна фантастика

Траење на филмот: 143 мин.

Режија: Francis Lawrence

Улоги: Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth, Sam Claflin, Woody Harrelson

 

Датуми на прикажување:

Четврток 28.11.2013  проекција во 22.00 часот

Петок      29.11.2013  проекција во 22.00 часот

Сабота    30.11.2013  проекција во 22.00 часот

Недела    01.12.2013  проекција во 22.00 часот

Понедел. 02.12.2013  проекција во 22.00 часот

Вторник   03.12.2013  проекција во 20.00 часот

Среда      04.12.2013  проекција во 20.00 часот

 

Цена на влезници: 150 денари

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...