ИГРИТЕ НА ГЛАДНИТЕ МОКИНГЏЕЈ –ВТОР ДЕЛ (3D)
Рејтинг 4.6
Вкупен рејтинг од 9 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 4.6 супер

THE HUNGER GAMES MOCKINGJAY 2

Влоговите веќе не се само за опстанок. Katniss Everdeen заедно со нејзинот тим од најблиски пријатели вклучувајќи го и Peeta ќе ја започат својата крајна мисија,напуштајќи го Округот 13 за ослободување на народот и атентат на Претседателот Snow,кој е опседнат со уништување Каtniss.
Пред нив стојат смртни стапици ,опасни непријатели и морални избори кои што ќе ја одредат судбината и иднината на милиони луѓе.

Жанр: Авантура / драма / научна фантастика

Траење на филмот: 137 Минути

Режија: Francis Lawrence

Улоги: Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth, Woody Harrelson

Возрасна категорија: Трета категорија, 12+

Датуми на прикажување:
19.11.2015 ЧЕТВРТОК во 20.00 Ч
20.11.2015 ПЕТОК во 22.00 Ч
22.11.2015 НЕДЕЛА во 22.00 Ч
23.11.2015 ПОНЕДЕЛНИК во 20.00 Ч
30.11.2015 ПОНЕДЕЛНИК во 20.00 Ч

Цена на влезниците -200 ден

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...