Игри на гладните
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 3 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

ИГРИТЕ НА ГЛАДНИТЕ – МОКИНГЏЕЈ 1
The Hunger Games – Mockingjay 1

Светскиот феномен „Игри на гладните“ продолжува да го разгорува интересот на публиката со продолжението „Игрите на гладните: Мокингџеј 1“. Катнис Евердин е во Округот 13, откако таа засекогаш ги прекина игрите. Под раководство на претседателот Коен и советот од нејзините верни пријатели, Катнис ги се бори да го спаси Пита и нацијата, која што е обземена од нејзината храброст.

Жанр: Акција, Авантура
Траење на филмот: 125 мин.
Режија: Francis Lawrence
Улоги: Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth

Возрасна категорија: Трета категорија, 12+

Датуми на прикажување:

ЧЕТВРТОК 20.11.2014 22.00 ч.
ПЕТОК 21.11.2014 22.00 ч.
САБОТА 22.11.2014 22.00 ч.
НЕДЕЛА 23.11.2014 20.00 ч.
ПОНЕДЕЛНИК 24.11.2014 20.00 ч.
ВТОРНИК 25.11.2014 20.00 ч.

Цена на влезници: 150 денари

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...