ИГРА НА ПАРИ
Рејтинг 0
Вкупен рејтинг од оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 0.0 лошо

MONEY MONSTER

Ли Гејтс е бомбастичен ТВ карактер кој заработил многу пари на Волстрит со неговата популарна финансиска емисија. Но откако ќе пронајде мистични паѓања на берзата,  гневен инвеститор ги зема Гејтс, неговата екипа и продуцентот Пати Фен како заложници во програмата во живо. Гејтс и Фен мораат да пронајдат начин за да останат живи додека ја откриваат вистината позади големите лаги за пари.

Жанр: Драма, Трилер

Траење на филмот : 120 Минути

Режија: Jodie Foster

Улоги: Jack O’Connell, George Clooney, Julia Roberts, Caitriona Balfe, Dominic West

Возрасна категорија: Четврта категорија, 16+

Датуми на прикажување:

04.07.2016 ПОНЕДЕЛНИК во 22:00 ч.

Цена на влезниците: 100 денари.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...