ИГРА НА ИМИТИРАЊЕ
Рејтинг 0
Вкупен рејтинг од оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 0.0 лошо

The Imitation Game

Филм со 8 номинации за Оскар!
Филмот Игра на имитирање е снимен според вистинската приказна на Алан Туринг, генијалниот британски математичар и информатичар, кој во текот на Втората светска војна, успеал да го декодира шифрираниот комуникациски систем кој нацистите го користеле во меѓусебната комуникација. Под еднакво интригантен бил и неговиот приватен живот.

Жанр: Драма, Биографски
Траење на филмот: 114 мин.
Режија: Morten Tyldum
Улоги: Benedict Cumberbatch, Keira Knightley, Matthew Goode
Возрасна категорија: Трета категорија, 12+

Датуми на прикажување:

САБОТА 07.02.2015 22.15
НЕДЕЛА 08.02.2015 22.15

Цена на влезници: 100 денари

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...