Хобит: Пустошот на Смауг HFR 3D The Hobbit: The Desolation of Smaug

Хобит: Пустошот на Смауг HFR 3D

The Hobbit: The Desolation of Smaug

 

По успешното бегство од Магловитата планина, Торин и дружината се присилени да бараат помош од непознати, но моќни шумски жители кои ќе им помогнат да ја поминат Мрачната шума без Гандалф. Ако стигнат до населеното место Лејктаун, ќе му купат време на Билбо да го исполни договорот со џуџињата. Дружината мора да го заврши патувањето до Осамената планина и Билбо мора да ја пронајде тајната врата која ќе им овозможи пристап до златото на Смауг. А каде е Гандалф за сето тоа време? И која е неговата тајна задача која го однесе на југот?

 

 

Жанр: Авантура, Фантазија

Траење на филмот: 174 мин.

Режија: Peter Jackson

Улоги: Martin Freeman, Ian McKellen, Cate Blanchett, Andy Serkis, Richard Armitage

 

Термини на прикажување:

Четврток (12.12.2013)- термин: 20.00 ч; влез: 250 ден.

 

Петок      (13.12.2013)- термин: 20.00 ч; влез: 250 ден.

 

Сабота    (14.12.2013) – термин: 12.00 ч; влез: 200 ден.

– термин: 20.00 ч; влез: 250 ден.

 

Недела    (15.12.2013) – термин: 12.00 ч; влез: 200 ден.

–       термин: 20.00 ч; влез: 250 ден.

 

Понедел. (16.12.2013) – термин: 20.00 ч; влез: 200 ден.

 

Вторник  (17.12.2013) – нема филмски проекции.

 

Среда     (18.12.2013) – термин: 20.00 ч; влез: 200 ден.

 

Недела    (22.12.2013)- термин: 20.00 ч; влез: 200 ден.

 

Понедел. (23.12.2013)- термин: 20.00 ч; влез: 200 ден.

 

Вторник  (24.12.2013)- термин: 20.00 ч; влез: 200 ден.

 

Среда    (25.12.2013)- термин: 20.00 ч; влез: 200 ден.

 

Четврток (26.12.2013)- термин: 20.00 ч; влез: 200 ден.

 

Петок     (27.12.2013)- термин: 20.00 ч; влез: 200 ден.

 

Сабота   (28.12.2013)- термин: 20.00 ч; влез: 200 ден.

 

Понедел.(30.12.2013)- термин: 20.00 ч; влез: 200 ден.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...