ХОБИТ: БИТКАТА НА ПЕТТЕ ВОЈСКИ (3D)
Рејтинг 4.2
Вкупен рејтинг од 27 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 4.2 супер

ХОБИТ: БИТКАТА НА ПЕТТЕ ВОЈСКИ (3D)

The Hobbit: The Battle of the Five Armies (HFR 3D)

Одлучувачката битка во Средна земја која се води при крајот на 2941 година и третата доба, под планината Еребор.

Змејот Смауг кој познатата дружина го протера од неговото живеалиште во претходниот дел, се враќа поопасен и полут од било кога. Тој ќе биде постојана закана за жителите на Долгото езеро. Додека Торин е опседнат со богатството, Гандалф се грижи дали жителите на Средна земја ќе ја препознаат вистинската опасност кој доаѓа во ликот на Саурон.

Жанр: Авантура, Фантазија

Траење на филмот: 144 мин.

Режија: Peter Jackson

Улоги: Martin Freeman, Luke Evans, Cate Blanchett

Возрасна категорија: Трета категорија, 12+

Датуми на прикажување: Недела во 22.00 ч

Цена на влезници: 150 денари

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...