ХИТМЕН:АГЕНТ 47
Рејтинг 4.3
Вкупен рејтинг од 6 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 4.3 супер

HITMAN:AGENT 47

Убиец-создаден по пат на генетски инженеринг,Агент 47,е насочен кон мега-корпорацијата,која што сака да го искористи неговото потеколо и да створи цела армија од убијци.Тој е познат по последните две бројки од бар кодот  кој што му е истетовиран на тилот и е клон на предходниот Агент 46.

Жанр: Акција/ Трилер

Траење на филмот: 96 мин.

Режија: Aleksander Bach

Улоги: Rupert Friend, Zachary Quinto, Hannah Ware, Emilio Rivera

Возрасна категорија: Четврта категорија, 16+

Датуми на прикажување

четврток 27.08.15 20:00ч.
петок 28.08.15 20:00ч.
сабота 29.08.15 20:00ч.
недела 30.08.15 20:00ч.
понеделник 31.08.15 20:00ч.
вторник 01.09.15 20:00ч.
среда 02.09.15 21:00ч.

Цена на влезниците-150 ден

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...