ХИТМЕН:АГЕНТ 47
Рејтинг 4.3
Вкупен рејтинг од 6 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 4.3 супер

HITMAN:AGENT 47

Убиец-создаден по пат на генетски инженеринг,Агент 47,е насочен кон мега-корпорацијата,која што сака да го искористи неговото потеколо и да створи цела армија од убијци.Тој е познат по последните две бројки од бар кодот  кој што му е истетовиран на тилот и е клон на предходниот Агент 46.

Жанр: Акција/ Трилер

Траење на филмот: 96 мин.

Режија: Aleksander Bach

Улоги: Rupert Friend, Zachary Quinto, Hannah Ware, Emilio Rivera

Возрасна категорија: Четврта категорија, 16+

Датуми на прикажување

четврток 27.08.15 20:00ч.
петок 28.08.15 20:00ч.
сабота 29.08.15 20:00ч.
недела 30.08.15 20:00ч.
понеделник 31.08.15 20:00ч.
вторник 01.09.15 20:00ч.
среда 02.09.15 21:00ч.

Цена на влезниците-150 ден

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...