ХЕРКУЛ (3D)

Hercules(3D)

Историско-акцискиот филм Херкул е снимен според популарниот стрип Радикал комикс. Заснован на класичниот мит и и преполн со спектакуларни ефекти, филмот ја раскажува приказната за најсилниот човек-полубог. Двејн Џонсон ја толкува улогата на Херкул.

Жанр:Историски, Акција

Траење на филмот: 98 мин.

Режија: Brett Ratner

Улоги: Dwayne Johnson, Irina Shayk, John Hurt

Датуми на прикажување:

 

ЧЕТВРТОК      24.07. 20.00 ч.
ПЕТОК            25.07. 20.00 ч.
САБОТА          26.07. 20.00 ч.
НЕДЕЛА          27.07. 20.00 ч.
ПОНЕДЕЛ.      28.07. 20.00 ч.

 

ЧЕТВРТОК  21.08.2014 22.00 ч.
ПЕТОК        22.08. 2014 22.00 ч.
САБОТА      23.08.2014 22.00 ч.

Цена на влезници: 200 денари

 

 

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...