Х-Мен: Денови на идното минато 3D

Х-Мен: Денови на идното минато X-Men: Days of future past   Во филмот „Х-мен: Денови на идното минато“ екипата на професорот Ксавијер и понатаму се бори за опстанокот на мутантите. Предводени од Вулверин, патуваат низ времето и се враќаат во минатото, како би ги пронашле нивните  млади верзии и би ги убедиле да им се придружат во борбата за иста цел- опстанок на мутантите и луѓето. Досегашните филмови од серијалот „Х-мен“ до сега заработиле неверојатни 2 милјарди долари на благајните ширум светот, вклучувајќи ги и двата посебни филмови за главниот лик Вулверин.     Жанр: Авантура, Акција, Фантазија Траење на филмот: 150 мин. Режија: Bryan Singer Улоги: Patrick Stewart, Ian McKellen, Hugh Jackman  

Сабота 05.07.2014 во 22.00 ч.
Недела 06.07.2014 во 22.00 ч

Цена на влезници: 150 денари

Поврзани објави

НЕДЕЛА НА ШПАНСКИ ФИЛМ

НЕДЕЛА НА ШПАНСКИ ФИЛМ

Центар за култура Битола и Амбасадата на Кралството Шпанија имаат чест да Ве поканат на отворањето на филмскиот циклус: НЕДЕЛА НА ШПАНСКИ ФИЛМ 2021 Отворање: петок 22.10.2021 г. МАЛА САЛА почеток: 20.00 ч. филм: Омега/ Omega Бројот на места во салата е ограничен, поради тоа Ве молиме да...

TOMA

TOMA

Toma Филмот Тома е импресионистички портрет на Тома Здравковиќ кој ги прикажува неговите почетоци, врвот на неговата слава, неговите љубови кои го инспирирале при компонирање на неговите најголеми хитови, како и односот кој го имал со големиот број на пријатели во тогашна...

НЕ Е ВРЕМЕ ЗА УМИРАЊЕ

НЕ Е ВРЕМЕ ЗА УМИРАЊЕ

No Time to Die Бонд повеќе не е во активна служба и го ужива слободниот и мирен живот на Јамајка. Неговиот мир е краткотраен кога неговиот стар пријател Феликс Лајтер од ЦИА се појавува и го моли за помош. Мисијата да се спаси киднапиран научник излегува далеку поопасна од очекуваното...