ГРЕЈС ОД МОНАКО – Grace of Monaco

„Грејс од Монако“- филмот кој го отвори 67от Кански филмски фестивал.
Филмот го портретира периодот на животот на легендарната американска актерка Грејс Кели, откако таа стана принцеза на Монако во 1956 година. „ Грејс од Монако“ го следи животот на поранешната холивудската ѕвезда Грејс Кели во времето кога нејзиниот брак со принцот Рение III е во криза и додека минува низ лична криза на идентитетот.

Жанр: Биографски, Драма
Траење на филмот: 103 мин.
Режија: Olivier Dahan
Улоги: Nicole Kidman, Tim Roth, Frank Langella

Датуми на прикажување:

ЧЕТВРТ. 22.05.2014 22.00 ч.
ПЕТОК 23.05.2014 22.30 ч.
САБОТА 24.05.2014 22.00 ч.
НЕДЕЛА 25.05.2014 20.00 ч.
ПОНЕД. 26.05.2014 –
ВТОРНИК 27.05.2014 22.00 ч.
СРЕДА 28.05.2014 22.00 ч.

Цена на влезници: 150 денари

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...