ГРЕБЕНОТ НА СПАСЕНИТЕ
Рејтинг 3.7
Вкупен рејтинг од 3 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 3.7 добро

HACKSAW RIDGE

Филм базиран според вистинска приказна за Десамон Дос, војник од Втората Светска војна кој одбил да носи оружје и да убива луѓе. За време на битката во Окинава успеал да спаси 75 војници и притоа да не испука ниту еден куршум. Дос го има добиено „Медалот на честа“

Жанр: Драма, Воен

Траење на филмот : 131 минути

Режија: Mel Gibson

Улоги: Teresa Palmer, Andrew Garfield, Luke Bracey

Возрасна категорија: Четврта категорија, 16+

Датуми на прикажување:
10.11.2016 ЧЕТВРТОК во 22:00 ч.
11.11.2016 ПЕТОК во 22:00 ч.
12.11.2016 САБОТА во 22:00 ч.
13.11.2016 НЕДЕЛА во 22:00 ч.
14.11.2016 ПОНЕДЕЛНИК во 20:00 ч.
15.11.2016 ВТОРНИК во 20:00 ч.

Цена на влезниците:  150 денари.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...