Гравитација Gravity

Гравитација Gravity

Dr. Ryan Stone, брилијантен медицински инжинер е на својата прва вселенска мисија, со астронаутот-ветеран Matt Kowalsky. За време на експедицијата, додека тимот астронаути е надвор од шатлот, се случува страшна несреќа. Шатлот е речиси уништен, и астронаутите остануваат во вселената со ограничено количество воздух и без комуникација со Земјата.

Режиран од Alfonso Cuaron, кандидат за Оскар, со ѕвездите Sandra Bullock и George Clooney, добитници на Оскар, Гравитација е филм кој ветува приказна која ќе ви го растрепери срцето.

Жанр: Научна фантастика, Трилер, Драма

Траење на филмот: 105 мин.

Режија: Alfonso Cuarón

Улоги: Sandra Bullock, George Clooney

Почеток на прикажување: од 28.10.2013(понеделник) до 30.10.2013 (среда)

Термин: 20:00 часот (понеделник) 22:00 часот (среда)  (2D)

Цена на влезници: 150ден 

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...