ГРАНД ХОТЕЛ БУДИМПЕШТА The Grand Budabest Hotel

ГРАНД ХОТЕЛ БУДИМПЕШТА

The Grand Budabest Hotel

 

Густав е легендарен консиерж во познатиот европски хотел “Гранд Хотел Будимпешта“ во периодот меѓу двете војни. Тој е шармантен заводник кој го освоил срцето на старата богаташка Мадам Д. Меѓутоа, Мадам Д. изненадно починала, а според тестаментот кој е пронајден, се открива дека таа на Густав му оставила слика од непроценлива вредност. Приказната се комплицира бидејќи синот на починатата богаташка под ниеден услов не сака да го дозволи тоа и Густав одлучува да ја украде сликата. Во тоа му помага хотелскиот потрчко Зиро Мустафа кој се покажува како негов најверен пријател.

 

Жанр: комедија, драма

Траење на филмот: 99 мин.

Режија: Wes Anderson

Улоги: Saoirse Ronan, Edward Norton, Ralph Fiennes

 

Датуми на прикажување:

Четврток  13.03.2014 проекција во 20.00 часот

Петок        14.03.2014 проекција во 20.00 часот

Сабота     15.03.2014 проекција во 20.00 часот

 

 

Цена на влезници: 150 денари

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...