ГОСПОДАРКА НА ЗЛОТО (3D)  Maleficent(3D)

ГОСПОДАРКА НА ЗЛОТО (3D)

Maleficent(3D)

 

Долго очекуваната филмска бајка „Maleficent“ на Дизни, во која  Angelina Jolie ја глуми лошата самовила од еден од најпопуларните анимирани филмови во историјата „Заспаната убавица“.

 

Жанр: Фантазија

Траење на филмот: 97 мин.

Режија: Robert Stromberg

Улоги: Angelina Jolie, Elle Fanning, Miranda Richardson, Sam Riley

 

Датуми на прикажување:

 

Четврток     10.07.2014 22.00 ч.
Петок           11.07.2014 22.00 ч.
Сабота         12.07.2014
  1. 00 ч.
Недела         13.07.2014 22.00 ч.
ВТОРНИК     26.08.2014 22.00 ч.
СРЕДА          27.08.2014 22.00 ч.


Цена на влезници: 150 
денари

*Цената е со попуст.

 

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...