ГОЛЕМИОТ ЅИД (3D)
Рејтинг 4
Вкупен рејтинг од 2 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 4.0 супер

THE GREAT WALL

Кога еден платен воин(Мет Дејмон) ќе биде затворен во Големиот кинески ѕид, тој ја открива мистеријата позади едно од најголемите светски чуда. Откако оваа масивна структура е нападната од крадливи ѕверови, неговата потрага по богатство се претвора во ново патување на хероизам кога тој се придружува на големата армија на елитни војници соочувајќи се со незамисливо голема сила.

Жанр: Акција, Авантура, Фантазија

Траење на филмот : 103 минути

Режија: Zhang Yimou

Улоги: Matt Damon, Jing Tian, Pedro Pascal, Willem Dafoe, Andy Lau

Возрасна категорија: Трета категорија, 12+

Дистрибутер: Premium Film

Датуми на прикажување:
16.02.2017 ЧЕТВРТОК во 20:00ч. 3Д
17.02.2017 ПЕТОК во 22:00ч. 3Д
20.02.2017 ПОНЕДЕЛНИК во 20:00ч. 3Д
21.02.2017 ВТОРНИК во 20:00ч. 3Д
22.02.2017 СРЕДА во 22:00ч. 2Д

Цена на влезниците:  200 денари за 3Д, 150 денари за 2Д.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...