GRAND CENTRAL
Рејтинг 0
Вкупен рејтинг од оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 0.0 лошо

GRAND CENTRAL

Гери е млад, темераментен и брзо учи. Тој е од оние кои никогаш не ветувале ништо. После ред на работи кои ги работел започнува да работи во никлеарна централа. Таму меѓу реакторите и големата доза на радиоактивност, конечно наоѓа се што барал : пари, тим, фамилија. Но наскоро тимот го запознава со Карол, сопругата на ветеранот Тони, во која лудо се заљубува. Забранетата љубов и радиоактивност бавно го контаминираат Гери.

Жанр: романтичен, драма

Траење на филмот : 94 Минути

Режија: Rebecca Zlotowski

Улоги: Tahar Rahim, Léa Seydoux, Olivier Gourmet

Датуми на прикажување:

06.04.2016 СРЕДА во 20:00ч. во мала сала.

Проекцијата ќе се одржи во мала сала. Влез бесплатен.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...