ГОДЗИЛА (3D)  Godzilla(3D)

ГОДЗИЛА (3D)

Godzilla(3D)

 

Годзила е импресивен научно-фантастичен спектакл во кој гигантското радиоактивно чудовиште е отпорно на сите видови оружја на човекот. Застрачувачката и немилосрдната Годзила ќе ги натера жителите на Земјата да се здружат, меѓутоа, тоа нема да биде доволно за да ја победат.

 

Жанр: акција

Траење на филмот:124мин.

Режија: Gareth Edwards

Улоги: Aaron Taylor-Johnson, Elizabeth Olsen, Bryan Cranston

 

Датуми на прикажување:

Четврток     15.05.2014  20.00 ч.
Петок           16.05.2014 20.00 ч.
Сабота        17.05.2014 20.00 ч.
Недела        18.05.2014 20.00 ч.
Понед.         19.05.2014 20.00 ч.
Вторник      20.05.2014 20.00 ч.
Среда           21.05.2014 22.00 ч.

 

Цена на влезници: 200 денари

 

Поврзани објави

НЕДЕЛА НА ШПАНСКИ ФИЛМ

НЕДЕЛА НА ШПАНСКИ ФИЛМ

Центар за култура Битола и Амбасадата на Кралството Шпанија имаат чест да Ве поканат на отворањето на филмскиот циклус: НЕДЕЛА НА ШПАНСКИ ФИЛМ 2021 Отворање: петок 22.10.2021 г. МАЛА САЛА почеток: 20.00 ч. филм: Омега/ Omega Бројот на места во салата е ограничен, поради тоа Ве молиме да...

TOMA

TOMA

Toma Филмот Тома е импресионистички портрет на Тома Здравковиќ кој ги прикажува неговите почетоци, врвот на неговата слава, неговите љубови кои го инспирирале при компонирање на неговите најголеми хитови, како и односот кој го имал со големиот број на пријатели во тогашна...

НЕ Е ВРЕМЕ ЗА УМИРАЊЕ

НЕ Е ВРЕМЕ ЗА УМИРАЊЕ

No Time to Die Бонд повеќе не е во активна служба и го ужива слободниот и мирен живот на Јамајка. Неговиот мир е краткотраен кога неговиот стар пријател Феликс Лајтер од ЦИА се појавува и го моли за помош. Мисијата да се спаси киднапиран научник излегува далеку поопасна од очекуваното...