ГЕНИЈАЛНИ УМОВИ
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 2 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

MASTERMINDS

Дејвид Гант го открива вистинското значење на авантура подалеку од неговите најлуди сништа. Тој е некоплициран човек заглавен во монотон живот. Навечер вози вооружено возило, пренесувајќи милионски суми на пари од други луѓе без бегство на повидок. Единствено зрак на возбуда му е неговата колешка Кели Кембел која ќе го вовлече во нејзиниот начин на живот. Тогаш  тој заедно со група на криминалци и апсурден план на кражба завршува со 17 милиони долари во кеш.

Жанр: Акција, Комедија, Криминалистички

Траење на филмот : 94 минути

Режија: Jared Hess

Улоги: Kristen Wiig, Owen Wilson, Zach Galifianakis

Возрасна категорија: Трета категорија, 12+

Датуми на прикажување:
13.10.2016 ЧЕТВРТОК во 20:00 ч.
14.10.2016 ПЕТОК во 20:00 ч.
15.10.2016 САБОТА во 20:00 ч.
16.10.2016 НЕДЕЛА во 20:00 ч.
23.10.2016 НЕДЕЛА во 20:00 ч.

Цена на влезниците: 150 денари.

Поврзани објави

ЛЕТОТО КОГА НАУЧИВ ДА ЛЕТАМ

ЛЕТОТО КОГА НАУЧИВ ДА ЛЕТАМ

Leto kada sam naučila da letim „Летото кога научив да летам“ е нежна приказна за созревањето и помирувањето. Дванаесетгодишната Софија (Клара Хрвановиќ) сонува за кампување со друштвото и за својот прв бакнеж. Сепак, приморана е летото да го помине во трошната семејна куќа на Хвар, со својата...

TOP GUN: МАВЕРИК

TOP GUN: МАВЕРИК

Top Gun Maverick По повеќе од 30 години служба во воената авијација, Пит Мичел е сѐ уште најдобриот пилот. Наскоро, тој ќе мора да се соочи со своето минато додека тренира нов тим на пилоти за опасна мисија која бара жртва. Жанр:Акција, Драма Траење на филмот :  131 минути Режија...

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...