ГЕНИЈАЛНИ УМОВИ
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 2 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

MASTERMINDS

Дејвид Гант го открива вистинското значење на авантура подалеку од неговите најлуди сништа. Тој е некоплициран човек заглавен во монотон живот. Навечер вози вооружено возило, пренесувајќи милионски суми на пари од други луѓе без бегство на повидок. Единствено зрак на возбуда му е неговата колешка Кели Кембел која ќе го вовлече во нејзиниот начин на живот. Тогаш  тој заедно со група на криминалци и апсурден план на кражба завршува со 17 милиони долари во кеш.

Жанр: Акција, Комедија, Криминалистички

Траење на филмот : 94 минути

Режија: Jared Hess

Улоги: Kristen Wiig, Owen Wilson, Zach Galifianakis

Возрасна категорија: Трета категорија, 12+

Датуми на прикажување:
13.10.2016 ЧЕТВРТОК во 20:00 ч.
14.10.2016 ПЕТОК во 20:00 ч.
15.10.2016 САБОТА во 20:00 ч.
16.10.2016 НЕДЕЛА во 20:00 ч.
23.10.2016 НЕДЕЛА во 20:00 ч.

Цена на влезниците: 150 денари.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...