ГДЏ- ГОЛЕМИОТ ДРУЖЕЉУБИВ ЏИН
Рејтинг 0
Вкупен рејтинг од оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 0.0 лошо

THE BFG 

Девојче по име Софи се соочува со ГДЏ – Големиот дружељубив џин кој и покрај неговиот застрашувачки изглед се испоставува дека има добра душа и се смета за отфрлен од други џинови бидејќи за разлика од неговите врсници одбива да јаде дечиња.

Жанр: Фантазија

Траење на филмот : 115 Минути

Режија: Steven Spielberg

Улоги: Mark Rylance, Ruby Barnhill, Bill Hader

Возрасна категорија: Втора категорија, родителски надзор

Датуми на прикажување:
01.07.2016 ПЕТОК во 20:00 ч.
02.07.2016 САБОТА во 18:00 ч.
03.07.2016 НЕДЕЛА во 18:00 ч.
09.07.2016 САБОТА во 18:00 ч.
10.07.2016 НЕДЕЛА во 18:00 ч.

Цена на влезниците: 150 денари.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...