Г-ин Пибади и Шерман  (Mr. Peabody & Sherman)

Г-ин Пибади и Шерман

(Mr. Peabody & Sherman)

 

Користејќи ја неговата генијална иновација, машината WABAC, г-ин Пибади и посвоениот Шерман патуваат назад во времето да ги доживеат моментите кои влијаеле во менувањето на светот. Од прва рака и во допир со едни од најважните луѓе во историјата се наоѓаат во трка да ја поправат историјата и да ја спасат иднината.

 

Жанр: Анимиран/Цртан

 

Траење на филмот: 118 мин.

Режија: Rob Minkoff

Улоги: Ariel Winter, Stanley Tucci, Leslie Mann, Allison Janney, Patrick Warburton

 

Датуми на прикажување: 08 и 09.03.2014;  15 и 16.03.2014.

Термин: 12.00 ч.

Цена на влезници: 200 ден.

*Фамилијарен попуст- за купени 3 или повеќе билети цената на влезницата е 170 денари.

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...