ФРАНЦ
Рејтинг 0
Вкупен рејтинг од оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 0.0 лошо

FRANTZ

По завршувањето на првата светска војна, младата германка која жали за загинатиот вереник на гробот во Франција, го сретнува Фрацузинот кој доаѓа да положи цвеќе на неговиот гроб. Историско парче со раскошна имагинација и врвна изработка.

Жанр: Драма, Биографски

Траење на филмот : 113 минути

Режија: François Ozon

Улоги: Pierre Niney, Paula Beer, Ernst Stötzner, Marie Gruber

Возрасна категорија: Трета категорија, 16+

Дистрибутер: MCF MKD Skopje

Датуми на прикажување:

понеделник 19.06.2017. 22:30


Цена на влезниците:
  100 денари

Поврзани објави

СНЕЖАНА НА КРАЈОТ УМИРА

СНЕЖАНА НА КРАЈОТ УМИРА

Животите на една хикикомори уметница, радио водител со Аспергер синдром, сопственик на видеотека, филозоф од пред гранапче, креативен директор и гинеколог анти-наталист се испреплетуваат низ три откачени приказни за љубов, пријателство и посветеност Жанр: комедија/драма Траење на филмот : ...

БИЛЕТ ЗА РАЈОТ

БИЛЕТ ЗА РАЈОТ

Ticket to Paradise Одамна разведените родители на Лили, се здружуваат и патуваат заедно на Бали за да ја спречат Лили да ја направи истата гршка што тие мислат дека ја направиле пред 25 години. Жанр: Комедија, Романтичен / љубовен Траење на филмот :  104 минути Режија: Ol...

НЕ ГРИЖИ СЕ ДРАГА

НЕ ГРИЖИ СЕ ДРАГА

Don't Worry Darling Домаќинка од 1950-тите, која живее со својот сопруг во една експериментална утописка населба, започува да се грижи дека можеби неговата гламурозна компанија крие вознемирувачки тајни. Жанр: Трилер Траење на филмот :  160 минути Режија: Olivia...