ФОКУС
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 1 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

Focus

Искусниот измамник Ники (Will Smith) е во состојба секого да увери во тоа што ќе посака.Еден ден на вратата ке му заѕвони убавата Џес (Margot Robbie) со желба да ја научи на се што знае.Тие двајцата веднаш ќе си “кликнат” и таа ке постани негов приправник ,дури и повеќе од тоа.Подобро од сите предходно таа ги совладува тајните на занаетот иако во суштина се работи само за една: се се сведува на привлекување на вниманието. Умот е спор и не можи да прати повеќе работи во исто време. Џесс ќе го погоди Ники таму каде што е нај слаб- додека тој се повеќе и повеќе ќе се
заљубува во преубавата блондинка ќе почни да го губи фокусот и да донесува многу ризични одлуки.

Жанр: Крими, Комедија

Траење на филмот: 104 мин.

Режија: Glenn Ficarra, John Requa

Улоги: Margot Robbie, Will Smith

Возрасна категорија: Четврта категорија, 16+

Датуми на прикажување:
ЧЕТВРТОК 05.03.2015 20.00
ПЕТОК 06.03.2015 20.00
САБОТА 07.03.2015 22.00
НЕДЕЛА 08.03.2015 20.00
ПОНЕДЕЛНИК 09.03.2015 20.00
ВТОРНИК 10.03.2015 20.00
СРЕДА 11.03.2015 20.00

Цена на влезници: 150 денари

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...