ФОКСКЕЧЕР
Рејтинг 0
Вкупен рејтинг од оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 0.0 лошо

 

Foxcatcher

Базиран на вистинска приказна, „Фокскечер“ ја раскажува мрачната и фасцинантна приказна за трагичниот однос помеѓу ексцентричниот мултимилионер и двајца борачи шампиони. Кога освојувачот на Олимписки златен медал во борење, Марк Шулц (Ченинг Татум) е поканет на имотот на богатиот наследник Џон Дупонт (Стив Карел) како би формирал тим кој би се обучувал за Олимписките игри во Сеул 1988 година, во неговата најмодерна вежбална. Шулц ја прифаќа можноста надевајќи се да се фокусира на својата обука и конечно да излезе од сенката на својот брат Дејв (Марк Рафало).

 

Жанр: Драма, Биографски

Траење на филмот: 129 мин.

Режија: Bennett Miller

Улоги: Steve Carell, Channing Tatum, Mark Ruffalo

Возрасна категорија: Четврта категорија, 16+

 

Датуми на прикажување:

ЧЕТВРТОК       05.02.2015 22.15
ПЕТОК              06.02.2015 22.15

 

Цена на влезници: 100 денари

 

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...