ФОКСКЕЧЕР
Рејтинг 0
Вкупен рејтинг од оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 0.0 лошо

 

Foxcatcher

Базиран на вистинска приказна, „Фокскечер“ ја раскажува мрачната и фасцинантна приказна за трагичниот однос помеѓу ексцентричниот мултимилионер и двајца борачи шампиони. Кога освојувачот на Олимписки златен медал во борење, Марк Шулц (Ченинг Татум) е поканет на имотот на богатиот наследник Џон Дупонт (Стив Карел) како би формирал тим кој би се обучувал за Олимписките игри во Сеул 1988 година, во неговата најмодерна вежбална. Шулц ја прифаќа можноста надевајќи се да се фокусира на својата обука и конечно да излезе од сенката на својот брат Дејв (Марк Рафало).

 

Жанр: Драма, Биографски

Траење на филмот: 129 мин.

Режија: Bennett Miller

Улоги: Steve Carell, Channing Tatum, Mark Ruffalo

Возрасна категорија: Четврта категорија, 16+

 

Датуми на прикажување:

ЧЕТВРТОК       05.02.2015 22.15
ПЕТОК              06.02.2015 22.15

 

Цена на влезници: 100 денари

 

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...