ФИНИ МОМЦИ

THE NICE GUYS

Дејствието на филмот е во 70тите години во Лос Аџелес, кога детективот Holland March и изнајмениот извршител Jackson Healy мораат да работат заедно за да го решат случајот со исчезната девојка и смрта на порно ѕвезда. За време на истрагата. тие откриваат шокирачка завера која води до најголемите кругови на моќните луѓе.

Жанр: Трилер

Траење на филмот : 134 минути

Режија:Shane Black

Улоги: Ryan Gosling, Matt Bomer, Russell Crowe

Возрасна категорија: Четврта категорија, 16+

Датуми на прикажување:
02.06.2016 ЧЕТВРТОК во 22:00 ч.
03.06.2016 ПЕТОК во 22:00 ч.
04.06.2016 САБОТА во 22:00 ч.

Цена на влезниците: 150 денари.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...