ФИЛМОТ НА ЛУТИТЕ ПТИЦИ (3D)

THE ANGRY BIRDS MOVIE

Дознајте зошто птиците се толку лути. Откако островот кој бил населен од страна на среќни, нелетачки птици е посетен од мистериозни зелени прасиња, сѐ е во рацете на три несакани отпадници – Ред, Чак и Бомб да откријат што сакаат прасињата.

Жанр: Анимиран / цртан

Траење на филмот : 

Режија: Fergal Reilly, Clay Kaytis

Улоги: Peter Dinklage, Kate McKinnon, Jason Sudeikis

Возрасна категорија: Втора категорија, родителски надзор

Датуми на прикажување:

07.07.2016 ЧЕТВРТОК во 18:00 ч.

Цена на влезниците: 150 денари.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...