ФИФА: ОБЕДИНЕТИ СТРАСТИ  F2014

ФИФА: ОБЕДИНЕТИ СТРАСТИ

F2014

 

Група страстни европски бунтовници ги здружуваат силите како би покренале амбициозен проект: “Меѓународна федерација на фудбалски асоцијации (ФИФА)”. Ова е епска, до сега нераскажана приказна, која ја оживува инспиративната сага за Светското првенство и зборува за тројца пожртвувани луѓе кои се осудиле да ја покренат. Предводени од амбиција и визија, Жил Риме, Жоао Аваланж и Сеп Блатер ги надминале своите стравови и сомнежи и тргнале во борба против сите препреки и скандали за да го организираат Светскиот куп.

Оваа вонвременска сага ја слави пред се играта, која наспроти се не е само светски познат спорт, туку единство на надеж и тимски дух.

 

 

Жанр: Драма

Траење на филмот:  мин.

Режија: Frédéric Auburtin

Улоги: Gérard Depardieu, Tim Roth, Thomas Kretschmann

 

Датуми на прикажување:

 

Четврток     19.06.2014   22.00 ч.
Петок           20.06.2014 22.00 ч.
Сабота         21.06.2014 22.00 ч.
Недела         22.06.2014 22.00 ч.
Понед.         23.06.2014 20.00 ч.
Вторник      24.06.2014 20.00 ч.
Среда           25.06.2014 20.00 ч.

 

Цена на влезници: 150 денари

 

 

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...