ФАНТАСТИЧНИ ЅВЕРКИ И КАДЕ ДА СЕ НАЈДАТ
Рејтинг 4.8
Вкупен рејтинг од 15 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 4.8 супер

FANTASTIC BEAST AND WHERE TO FIND THEM

Филмот е според последното дело на Џ.К. Ролинг, писателката на книгите за Хари Потер. Во него се прикажуваат авантурите на писателот Њут Скамандер во тајната заедница на вештерки и волшебници Њујорк.  Дејствието се случува 70 години пред Хари Потер да ја чита неговата книга во училиште .

Жанр: Фантазија

Траење на филмот : 133 минути

Режија: David Yates

Улоги: Eddie Redmayne, Katherine Waterston, Dan Fogler, Ezra Miller, Samantha Morton

Возрасна категорија: Трета категорија, 12+

Датуми на прикажување:
25.11.2016 НЕДЕЛА во 22:00 ч. 3D

Цена на влезниците: 100 денари.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...